Polecamy

Polecamy
  • Abies concolor Compacta
  • Abeliophyllum distichum
  • Abeliophyllum distichum
  • Abies lasiocarpa Compacta
  • Abeliophyllum distichum

Polecamy

Abies concolor Compacta
Karłowa odmiana o nieregularnym stożkowym pokroju, dorastająca po 10 latach ok. 1- 1,2 m wysokości. Igły szaroniebieskie. Nie ma wysokich wymagań glebowych i wilgotnościowych. Polecana do nasadzeń w eksponowanych stanowiskach, do małych ogrodów.
Abeliophyllum distichum
Krzew dorastający do 1 m wys. Kwiaty białe rozmieszczone wzdłuż pędów. Wymaga osłoniętych stanowisk. Polecany do małych ogrodów na rabaty.
Abeliophyllum distichum Roseum
Krzew o wyprostowanych pędach. Kwiaty pojawiają się przed rozwojem liści różowe pachnące. Zwane często białą forsycją. Wymaga osłoniętych stanowisk. Nie ma specjalnych wymagań glebowych. Polecany do ogrodów przydomowych, w nasadzeniach pojedynczych i w grupach.
Abies lasiocarpa Compacta
Karłowe, gęste drzewko o szerokostożkowym, pokroju. Po 10 latach osiąga ok. 2 m wysokości. Pędy sztywne, krótkie o miękkich, srebrzystoniebieskich igłach. Dobrze rośnie na glebach raczej wilgotnych, żyznych. Z racji regularnego kształtu polecane do nasadzeń soliterowych w małych ogrodach przydomowych, na skalniakach. Niestety może być uszkadzana przez późne wiosenne przymrozki.